Ławki żeliwneZnaleziono 15 produkty

Ławki żeliwne

Ławki żeliwne to najpowszechniejszy rodzaj ławek. Ich najczęstszym zastosowaniem są parki i ogrody miejskie oraz ulice miast o zabytkowym, choć nie tylko charakterze. Z żeliwa wytwarza się na ogół ławki o ozdobnym charakterze w klasycznej stylistyce. Tworząc nasze projekty staramy się nawiązywać do tradycyjnych, klasycznych wzorców zabytkowych ławek jakie znaleźć można było na ulicach przedwojennej Warszawy, czy Krakowa. Żeliwo ma też szereg innych zastosowań, także w małej architekturze. Z żeliwa produkujemy także takie elementy jak kosze na śmieci, słupki i elementy ogrodzeniowe, latarnie uliczne i tablice informacyjne. Dzięki temu korzystając z naszej oferty kompleksowo zagospodarują Państwo przestrzeń w taki właśnie sposób w jaki Państwo sobie życzą.

O popularności żeliwa w produkcji ławek i małej architektury decyduje jego charakterystyczna plastyczność. Żeliwo będące stopem żelaza z węglem poddać można dowolnemu kształtowaniu w procesie odlewniczym, a Zachowa ono przy tym trwałość i dużą odporność na korozję. Jest to jedyny materiał, który pozwala wytwarzać tak skomplikowane wzory zdobień nie narażając końcowego produktu na nadmierne zużycie. Kolorystyka ławki zależy tylko od państwa inwencji. Domyślnie malujemy ławki na dowolne kolory z palet RAL dla żeliwa i GORI dla drewna. Jeśli chodzi o stosowane gatunki drewna, preferujemy gatunki drzewa liściastego w rozmaitych odmianach, również egzotycznych. Drewno drzewa liściastego różni się tym od drewna drzewa iglastego, że nie będzie wydzielać żywicy, podczas gdy drzewo iglaste pod wpływem promieni słonecznych może wydzielać pewne jej ilości.

Oprócz ławek żeliwnych w naszej ofercie znajdują się także ławki stalowe wykonywane ze stali czarnej lub stali nierdzewnej. Ławki te ze względu na specyfikę materiału jakim jest stal nie tylko wykazują inne właściwości. Ławki te zachowane są w odmiennej stylistyce. Przede wszystkim ich zdobiennictwo nie jest tak złożone jak ławek żeliwnych. Ławki ze stali nierdzewnej to propozycja nowoczesnych i interesujących ławek o bardzo współczesnym charakterze.