Ławki retroZnaleziono 18 produkty

Ławki retro

Ławki Retro to jedna z dwóch linii produktowych jakie aktualnie znajdują się w naszej ofercie. Podział taki wprowadziliśmy, aby ułatwić Państwu przeglądanie naszych produktów. Drugą z naszych linii są ławki ZANO modern. Jak nie trudno się domyślić, modele obu tych serii różnią się przede wszystkim stylistyką oraz materiałem stosowanym w produkcji. O ile ławki z linii modern to odważne i współczesne projekty bardzo nowoczesnych ławek o tyle drugi z naszych wariantów prezentuje modele zachowane w tradycyjnej klasycznej stylistyce. Tworząc nasze projekty staraliśmy się inspirować tradycyjnymi zabytkowymi ławkami jakie stały na ulicach przedwojennych polskich miast. Ławki Retro stanowią właściwie trzon naszej oferty, a ich produkcją zajmujemy się już od początków naszej działalności.

Do linii retro zaliczamy przede wszystkim ławki żeliwne, a także kilka modeli ławek stalowych. Powodem, dla którego żeliwo doskonale nadaje się do produkcji tego typu ławek są jego mechaniczne właściwości, które sprawiają że materiał ten jest nie tylko wytrzymały i odporny na korozję, ale także podatny kształtowaniu. Żeliwo jest stopem żelaza z węglem, który dzięki odpowiednim proporcjom tych kruszców pozwala się doskonale kształtować, umożliwiając odlew nawet bardzo wymyślnych wzorów. Dzięki temu żeliwne ławki nabierają swego specyficznego stylu i ozdobnego charakteru, co sprawia, że znakomicie nadają się do umieszczania w otoczeniu zabytków architektonicznych i terenów zieleni.

Produkowane przez nas ławki Retro znajdują zastosowanie na ulicach i w parkach wielu polskich miast. Dzięki współpracy z Urzędami Miast największych polskich miejscowości mieliśmy okazję zaopatrywać w elementy małej architektury takie miasta jak chociażby Wrocław, Rzeszów, Zakopane, Warszawa, czy nasz rodzimy Kraków, w którym znajduje się siedziba naszej firmy. To właśnie tutaj znajdą Państwo najwięcej naszych produktów. Przykładem kompleksowego wyposażenia przestrzeni parkowej w obiekty małej architektury są właśnie Krakowskie Planty. Firma ZANO odpowiedzialna była za dostarczenie ławek, koszy na śmieci, latarni, ogrodzenia oraz tablic informacyjnych dla tych przepięknych zabytkowych ogrodów.